Головна » Інформація » День Святого Валентина

День Святого Валентина

<!-- noindex -->

День Святого Валентина- це день- коли мільйони закоханих зливаються у солодкому поцілунку. Хтось запускає небесні ліхтарики, хтось влаштовує романтичну вечерю, а хтось просто зітхає тільки мріючи знайти своє кохання. Загалом 14 лютого – це день надії на спільне безхмарне майбутнє, день щастя - від погляду у найпрекрасніші очі на Землі, день насолоди від дотику рук коханої людини.

Але як завжди повстає запитання що ж подарувати на день Валентина коханій людині? Звичайно в першу чергу все залежить від Ваших фінансових можливостей та фантазії. Можна і серенаду заспівати під вікном і на повітряній кулі покатати і прибути в амплуа принца на білому коні, або ж влаштувати вечерю в темноті. Чи просто «потішити» тайським масажем. Особливо популярними в такі дні є подарункові сертифікати. Адже подарунок повинен бути не лише оригінальним, але і бажаним. Нажаль інколи чоловіки і жінки мають різні бачення щодо «правильного» подарунку, тому ідея подарункових сертифікатів врятувала не одну закохану пару. Все ж просто – подивився у рубриці «подарунки для коханих» вибрав подарунок по «кишені» і отримав заслужені подяки і поцілунки. Тому подарункові сертифікати – це справжній SOS для закоханих.

Але звідки ж прийшло до нас це свято? Хто придумав, що саме в цей день необхідно особливо уважно ставитися до коханих? І зрештою хто такий Святий Валентин?

За церковною легендою, християнський священик Валентин жив за часів імператора Клавдія II Готського (III ст. від Р. Х.). Є відомості, що, поруч з основним покликанням, Валентин займався природничими науками та медициною.

Войовничий імператор Клавдій нібито вважав, що сім'я заважає солдатам воювати за імперію і видав едикт, яким забороняв воїнам одружуватися. Валентин, незважаючи на цей указ, продовжував таємно вінчати всіх охочих. За це його заарештували й ув'язнили під охороною офіцера, прийомна донька якого була сліпою. Священик оздоровив її, а опісля навернув на християнство батька й цілу родину. Довідавшись про це, імператор наказав відтяти йому голову, що й сталося 14 лютого.

Але щонайменше троє святих Валентинітів були римськими мучениками. Один був священиком і лікарем у Римі, другий - єпископом у Терні (Італія), третій жив у Єгипті приблизно у 100-153 рр. Останній був одним із кандидатів на пост римського єпископа (тобто Папи), у своїх проповідях звеличував достоїнства шлюбу як втілення християнської любові. Про обставини його смерті і про місце поховання практично нічого невідомо.

Римський Валентин загинув 269 року (часи імператора Клавдія II), тернійський - 197-го. Обидва були поховані на одному цвинтарі (поблизу сучасних воріт Порту дель Пополо у Римі, які тепер часто називають "воротами Святого Валентина"). Останки першого Валентина (римського священика і лікаря) згодом зберігалися в одній із церков Риму. 1836 року Папа Римський Григорій XVI передав останки церкві в Дубліні, де вони зберігаються досі. Останки другого Валентина нині перебувають у базиліці Святого Валентина в Терні - місті, де він колись був пастирем.

Вважається, що День Святого Валентина у християнські часи замінив собою язичницьке свято луперкалій (на честь бога Фавна; за іншою версією, на честь богині кохання Юнони), який відзначався щороку 14 лютого. Ця заміна сталася 496 року за розпорядженням Папи Римського Геласія I.

Широкої популярності в Західній Європі це свято набуло після XV століття. За переказом, винахід «валентинки» приписують герцогу Орлеанському Шарля. 1415 року, перебуваючи в англійському полоні після битви під Азенкуром, він нібито надсилав із лондонської в'язниці віршовані любовні послання своїй дружині. Одна з тодішніх «валентинок» нині зберігається в Британському Музеї. У США свято відзначають з 1777 року.


<!-- /noindex -->

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам Зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Добавить